Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
166 Jason Morrison Mildura Settlers Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point Cricket Club
163* Brad Martin Merbein South Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Mildura East Cricket Club
125 Jason B Cullinan Coomealla Wentworth Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura West Cricket Club
112* David Hogarth Nichols Point Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Mildura Settlers Cricket Club
110 Joel Perry Mildura Settlers Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Nichols Point Cricket Club
101* James Milton Nichols Point Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Mildura Settlers Cricket Club
88 Nigel Lush Mildura West Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Coomealla Wentworth Cricket Club
86* Jackson Malycha Merbein South Cricket Club SCA Under 14's Division 110 1 Coomealla Wentworth Cricket Club
85 Bradley M Thomas Mildura East Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Merbein South Cricket Club
85 Mark Hooper Workers Gol Gol Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Irymple Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/51 Lachlan Davies Mildura Settlers Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Nichols Point Cricket Club
5/14 Stuart Watson Merbein South Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Mildura East Cricket Club
5/26 Riley Williams Merbein South Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura East Cricket Club
5/29 Mathew E Hunt Mildura East Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Merbein South Cricket Club
5/36 Dean Fairlie Irymple Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Workers Gol Gol Cricket Club
5/40 Glenn S Thompson Coomealla Wentworth Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Mildura West Cricket Club
5/48 Sarah Telfer Mildura Settlers Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Nichols Point Cricket Club
5/58 Shaun Mathews Mildura East Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Merbein South Cricket Club
5/76 Domenic Price Irymple Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Workers Gol Gol Cricket Club
4/8 Jayson R Butcher Irymple Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Workers Gol Gol Cricket Club
4/13 Thanura P Rajapaske Workers Gol Gol Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Irymple Cricket Club
4/18 Shane M Driscoll Mildura West Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Coomealla Wentworth Cricket Club
4/21 Tyler Garraway Irymple Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Workers Gol Gol Cricket Club
4/25 Richie Wyld Mildura Settlers Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point Cricket Club
4/46 Luke M Coates Mildura Settlers Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point Cricket Club
4/54 Henry Cheal Merbein South Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Mildura East Cricket Club
4/59 Matthew Cameron Workers Gol Gol Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Irymple Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
40 Thomas C Stokes Coomealla Wentworth Cricket Club SCA Under 14's Division 110 1 Merbein South Cricket Club
40 Simon Middleton Coomealla Wentworth Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura West Cricket Club
211Tom W Douglas Coomealla Wentworth Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Mildura West Cricket Club
211John R Bergin Mildura Settlers Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Nichols Point Cricket Club
30 Steven Haggett Merbein South Cricket Club Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Mildura East Cricket Club
300Jesse McGinty Workers Gol Gol Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Irymple Cricket Club
300Jhy B Berry Mildura East Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Merbein South Cricket Club
300Josh Coates Mildura Settlers Cricket Club Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point Cricket Club
300Clinton R Williams Mildura Settlers Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Nichols Point Cricket Club
300Jack Howarth Mildura West Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Coomealla Wentworth Cricket Club
201Rowan Hollis Mildura East Cricket Club Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Merbein South Cricket Club
201Anthony S Telfer Mildura Settlers Cricket Club Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Nichols Point Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
4/307 Mildura Settlers Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point
6/296 Coomealla Wentworth Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura West
5/270 Mildura West Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Coomealla Wentworth
10/250 Mildura Settlers Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Nichols Point
8/248 Coomealla Wentworth Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Mildura West
10/230 Mildura East Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Merbein South
2/225 Merbein South Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Mildura East
4/222 Mildura East SCA Under 14's Division 210 1 Workers Gol Gol
3/214 Mildura Settlers Telstra Country Wide SCA 4th Division12 1 Nichols Point
6/213 Mildura Settlers Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Nichols Point

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
152 JB Cullinan-TJ Smith Coomealla Wentworth Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura West
134 J Morrison-C Kiel Mildura Settlers Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Nichols Point
123* AJ Walder-BH Parker Merbein South Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Mildura East
112 M Job-D McLean Coomealla Wentworth Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Mildura West
88 J Malycha-D Furze Merbein South SCA Under 14's Division 110 1 Coomealla Wentworth
85 J Perry-KJ MacDonald Mildura Settlers Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Nichols Point
82 S Knudsen-DJ Hall Mildura West Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division12 1 Coomealla Wentworth
81 AL Riordan-A Henderson Mildura Settlers SCA Under 1610 1 Mildura West
79 N Lush-B Lush Mildura West Jamesprint SCA 3rd Division12 1 Coomealla Wentworth
78 KD Aphale-G Bridson Nichols Point Tankard Dental SCA 1st Division12 1 Mildura Settlers